Dom Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim

O nas

Dom Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim jest jednostką organizacyjną Powiatu Starogardzkiego, zapewniającą całodobową opiekę dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Adresatami świadczonych przez nas usług, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, są osoby które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności wymagają całodobowej opieki, niemogące samodzielnie funkcjonować w środowisku i którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych.

Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb mieszkańców. Organizacja Domu, zakres i poziom świadczonych przez placówkę usług uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność, wyznanie i poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańców oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.

Dom ma 55 miejsc, aktualnie przebywają w nim wyłącznie mężczyźni. Mieszkańcy zajmują pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe. Pokoje są przestronne i widne, urządzone z uwzględnieniem potrzeb i życzeń zajmujących je osób.

Celem Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich niezbędnych potrzeb. Naszą misją jest zapewnienie wysokiej jakości usług świadczonych mieszkańcom naszego Domu.