Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dom Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim - Wolne miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim

Informacje

Dom Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim

Wolne miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim

Informujemy, iż dysponujemy wolnym miejscem dla mężczyzny niepełnosprawnego intelektualnie.

Osoby zainteresowane, ich przedstawicieli ustawowych a także jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz osoby posiadające bliskich, wymagających świadczenia całodobowych usług w postaci pobytu w domu pomocy społecznej zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 58 56 001 30 (34).

Nasz Dom ma charakter ponadgminny i jest jednostką organizacyjną Powiatu Starogardzkiego. Świadczymy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb mieszkańców. Organizacja Domu, zakres i poziom świadczonych przez placówkę usług uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność, wyznanie i poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańców oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.

Jesteśmy niewielką jednostką, w której panuje kameralna i przyjazna atmosfera. W naszej pracy staramy się dołożyć wszelkich starań aby stworzyć mieszkańcom namiastkę domu rodzinnego przy zachowaniu instytucjonalnego charakteru jednostki. Misją Domu jest zapewnienie wysokiej jakości usług świadczonych jego mieszkańcom.

W ramach pracy Zespołu Terapeutyczno–Opiekuńczego wspólnie z mieszkańcem opracowujemy Indywidualne Plany Wsparcia, które realizowane są z uwzględnieniem jego psycho-fizycznych możliwości. Poniżej mała galeria z uczestnictwa mieszkańców w organizowanych przez nas zajęciach.

Zajęcia socjoterapeutyczne w naszym Domu mają charakter grupowy i głównie odbywają się w formie zabawy, gry zespołowej czy słownej, a ich zasadniczym celem celem jest prawidłowe funkcjonowanie w grupie i społeczności, jaką jest Dom Pomocy Społecznej. Dzięki oddziaływaniom terapeutycznym mieszkańcy uczą się nowych umiejętności i poprawnych zachowań.

Na zdjęciu - podopieczni na zajęciach plastycznych Mieszkańcy domu - grają w piłkarzyki

 

Muzyka jest stałym i bardzo ważnym elementem naszego życia. Działa nie tylko na nasz stan emocjonalny i psychikę, ale także na nasz stan fizyczny. Sztuka muzyczna może umilać życie, może też być pomocna w cierpieniu i chorobie. Muzyka pomaga w znoszeniu wszelkiego rodzaju obciążeń, zwłaszcza stresu, mobilizuje do pracy, a jednocześnie łagodzi zmęczenie i obciążenie nawet najtrudniejszymi obowiązkami.

Gra na gitarze Gra na gitarze

 

Zajęcia w pracowni kulinarnej przygotowują do samodzielności w życiu codziennym poprzez naukę przygotowywania posiłków, bezpiecznego posługiwania się sprzętem i przyborami kuchennymi a także estetyczne nakrywanie do stołu i sprzątanie po posiłkach.

Przygotowanie potraw Przygotowanie kanapek Bezpieczne używanie sprzętów kuchennych

 

Ergoterapię czyli terapię przez pracę wykorzystujemy poprzez prace porządkowe w ogrodzie na terenie naszego Domu.

Mieszkańcy w czasie pracy w ogrodzie Prace porządkowe w ogrodzie

 

W pracowni arteterapii odbywają się zajęcia z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby itp. Wyżej wymienione dziedziny sztuki są dostosowane do stopnia niepełnosprawności mieszkańców, np. zajęcia z rysunku mogą polegać na kolorowaniu gotowych projektów lub na samodzielnym malowaniu obrazów we wszystkich dostępnych nam technikach takich jak: akwarela, plakatówka, tempry, akryl, farby, oleje. Podobnie jest z pozostałymi dziedzinami.

Mieszkańcy na zajęciach plastycznych - malowanie farbami wodnymi Mieszkańcy na zajęciach plastycznych - rysowanie kredkami Mieszkańcy na zajęciach plastycznych - wycinanki Mieszkańcy na zajęciach plastycznych - kolorowanki

 

 

 

Banery/Logo